Aker får storfint besøk i Ullern Flerbrukshall
Onsdag 16. september venter en av sesongens største utfordringer når Aker Topphåndball tar imot Storhamar Elite til NM-kamp i Ullern Flerbrukshall.
Storhamar regnes som Norges beste håndballag på kvinnesiden og har de siste årene dominert norsk håndball med seriegull, cupgull og sterke prestasjoner i Europa. Nå kommer stjernelaget til Ullern, og for Aker-spillerne blir dette en fantastisk mulighet til å måle krefter mot noen av landets aller beste.
Storhamar stiller med en tropp full av landslagsspillere. Klubben har hele to spillere på det norske seniorlandslaget og fem spillere på rekruttlandslaget. Det sier mye om nivået på motstanden som venter Aker onsdag kveld.
For Aker handler dette om å med lave skuldre og høyt tempo. Mot en så sterk motstander handler det om å gripe muligheten, vise seg frem og utfordre et av Europas beste klubblag. Samtidig gir slike kamper verdifull erfaring for de unge spillerne i troppen, som får kjenne på intensiteten og kvaliteten som kreves på det aller høyeste nivået.
NM byr ofte på overraskelser, og i cupen lever drømmen alltid. Med hjemmepublikum i ryggen håper Aker å skape en spennende ramme rundt oppgjøret og gi Storhamar kamp om avansementet.
Vi håper å se en fullsatt Ullern Flerbrukshall når Aker jakter cupmagi mot Norges beste håndballag!

